Kitabxana işi sahəsində praktiki bilikləri mənimsəmək, spesifik istiqamətlər üzrə fəaliyyətə cəlb olunaraq peşəkar kitabxanaçı kimi formalaşmaq, eləcə də AMEA-nın Mərkəzi
Dövlət İmtahan Mərkəzi 2023- 2024-cü tədris ili üzrə IX və XI siniflərin buraxılış imtahanın nəticələri ilə bağlı illik hesabatı açıqlayıb.
7 yanvar tarixində yayımlanan müsahibəsində Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyev Qərbi, xüsusilə ABŞ, Fransa və Avropa İttifaqını kəskin tənqid edib. Bu
Global Research-ün təşəbbüsü 23 fevral 2025-ci ildə “XXIəsrdə Beynəlxalq Münasibətlərin əhəmiyyəti” mövzusunda vebinarı uğurla təşkil etdi. Tədbirdə beynəlxalq münasibətlər sahəsində
Millətin görkəmli şəxsiyyətləri, istedadlı oğulları onun ən qiymətli sərvətidir. Azərbaycan xalqı öz tarixi ərzində az sayda dahi şəxsiyyətlər yetişdirmişdir. Onlardan
Mart ayının 21-də Qərbi Azərbaycanın Paşalı rayonu Gabud kənd icmasının sədri Tural Abbasov, Gabud kənd icmasının Oğuz rayon nümayəndəsinin rəhbəri
elminfo.az xəbər verir ki, “Naxçıvan Muxtar Respublikasının sosial-iqtisadi inkişafına dair 2023–2027-ci illər üçün Dövlət Proqramı”nın müvafiq bəndinə uyğun olaraq muxtar
“1998-ci ildən başlayaraq hər il 31 mart azərbaycanlıların soyqırımı günü kimi dövlət səviyyəsində qeyd olunur. Həmin gün soyqırımı qurbanlarının anma
“Biz, həmçinin məktəblərdə iqlim dəyişiklikləri haqqında təlimlərin artırılmasına dəstək verəcək tədbirlər həyata keçirəcəyik.” Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Bildiyimiz kimi,
Bakıda “Gülüstan” sarayında xaricdə yaşayan azərbaycanlı alimlərin forumu başlayıb. “Report” xəbər verir ki, 23 ölkədən 80-dən çox azərbaycanlı alimin olacağı tədbirdə
ELMİNFO TV (ALİM DANIŞIR)